Наші традиції

Наш дитячий садок єврейський, у зв'язку з цим ми намагаємося прививати вихованцям любов до традицій нашого народу. Тому в легкій ігровій формі діти знайомляться з світом єврейських традицій, історії, вивчають свою мову – іврит.

Життя у дитячому садку проходить по єврейському календарю (місячний), багато свят пов’язані з єврейськими традиціями. Наприклад, в Рош-Ха-Шана (єврейський Новий рік) діти трублять у ріг барана – шофар та їдять смачні яблука з медом, на Суккот допомагають будувати курінь на території дитячого садка, на Хануку запалюють свічки у ханукії (святковий спеціальний світильник). Щоб збагатити враження про єврейські традиції, вихователі проводять заняття з єврейської кулінарії: діти печуть мацу на Пейсах, печиво з ізюмом на Пурім, роблять молочні коктейлі на Шавуот та інші національні страви.

Кожну п’ятницю ми зустрічаємо Шабат (Суботу) – святий день для євреїв. Діти це дуже люблять, тому що це дуже красива традиція: вся сім'я (у нас кожна група) збирається разом за столом, розподіляються ролі членів сім'ї, співають пісні, їдять хали та п’ють сік. А наприкінці отримують кошерні (дозволені за єврейським законом) пригощання.

Дні народження дітей ми також святкуємо за єврейським календарем. На свій день народження дитина надіває корону з цифрою років, скільки виповнилось. Всі діти співають пісні, грають в ігри, поздоровляють іменинника та бажають йому «Мазал тов!» (Бажаємо щастя).

Наші діти постійно приймають участь у великих святах, які проводить Харківська ортодоксальна громада: на Хануку діти виступають у синагозі, на Пурім – у цирку, на Лаг ба Омер проходять парадом по центру міста.

Для постійного зв'язку з батьками, які теж бажають навчатися разом зі своїми дітьми, ми один раз на місяць проводимо клуб для батьків «Разом з нами». Молоді батьки приходять і узнають про майбутні свята, роблять разом з дітьми поробки. Кожні два тижня вихователі пишуть для батьків інформаційний лист «Наші новини», в якому повідомляють які знання діти отримали на заняттях, які пісні та танці вивчили, як вони готуються до наступного свята.

Діти із зацікавленістю вивчають історію та традиції свого народу і з задоволенням приходять до дитячого садка.