Школа для батьків "Конфлікти між братами і сестрами: як діяти дорослим?"

З батьками були розглянуті питання: конфлікт і його причини; найпоширеніші типи конфліктів між братами і сестрами,як діяти;напрями колекційного впливу; стратегії запобігання конфліктам; типові помилки дії дорослих.

Сім’я — перша соціальна структура, в якій формується осо­бистість. Дуже важливо не допустити сповільнення, тим паче спо­творення цього процесу саме в родині. Стосунки між батьками й дітьми, братами і сестрами, безумовно, мають значний вплив на становлення гармонійної особистості, її моральних рис, самооцінки та моделей поведінки.

Розв’язанню сибс-конфліктів, формуванню про-соціальної поведінки дитини в сім’ї сприятимуть нормалізація стосунків у родині, активне на­вчання неконфліктних форм поведінки, засто­сування конструктивних способів розв’язання протиріч, допомога дитині (дітям) у набутті знань і соціальних навичок, а також вироблен­ня системи особистісних диспозицій, настанов, на основі яких формується здатність реагувати на конфліктну ситуацію соціально прийнятними способами.