Тиждень родинності "Від дитини до її родини"

Сім’я – одне з найважливіших соціальних надбань людства, цінність якого з давніх часів і до наших днів залишається незмінною. У сім’ї формується і розвивається особистість дитини, триває опанування нею соціальних ролей, що необхідні для безболісної адаптації в суспільстві.

З 4 по 8 лютого в дитячому садочку проходив Тиждень родинності «Від дитини до її родини». Відповідно до плану заходів робота була спрямована за такими напрямками: організаційно-методична робота, робота з педагогами, робота з дітьми, робота з батьками.

Робота з педагогами була спланована у вигляді надання методичної допомоги щодо підготовки заходів до Тижня родинності, проведена консультація для педагогів «Родина має дати дитині любов і захист», семінар «Казкотерапія на допомогу вихователям», виготовлений фотоколаж «Моя сім’я».

Робота з дітьми охоплювала такі заходи: читання художніх творів, вивчення віршів, прислів’їв та розгляд ілюстрацій, картин, фотографій про сім’ю, родовід, сімейні традиції; проведена розвага «Сімейні традиції», сюжетно-рольова гра «Шабат»; створення з дітьми генеалогічного дерева; бесіди з дітьми «Коли поруч найдорожчі люди», «Мама, тато та я – це моя сім’я», «Тепло батьківського дому», «Дружня родина», «Традиції моєї родини».

Робота з батьками охоплювала такі заходи: проведено консультацію «Сімейні традиції – важливий засіб виховання дитини»; практикум для батьків «Роль сюжетно-рольових ігор в розвитку дитини»; індивідуальні бесіди, консультації для батьків: «З ким і як товаришує ваша дитина», «Про батьківський авторитет», «Яка родина така й дитина».

Отже, заходи, що були проведені протягом Тижня родинності дали змогу:

у дітей – сформувати правильне уявлення про сім'ю, роль матері, батька, бабусі, дідуся, сестри, брата, сина, доньки; розвити уявлення про сім'ю як про людей, які живуть разом, кохають одне одного, піклуються один про одного; виховати позитивні взаємини в сім'ї, взаємовиручку; виховати співчуття, любов до всіх членів сім'ї;

у батьків – сформувати позитивний імідж дитячого садочка, отримати інформацію та поради щодо виховання дітей;

у працівників – поновити знання щодо родинного виховання дошкільників, залучити до життя дитячого садочка батьків.

Фотогалерея "Тиждень родинності"