Консультація для батьків "Захист дітей у надзвичайних ситуаціях"

Батьки получили рекомендації для зменшення негативних наслідків при всіх видах небезпеки: землетрусі, наближенні селевого потоку, зсувів, раптовій повені, при отриманні штормового попередження про ураган, шторм, бурі, смерчі, грозі, появі кульової блискавки, радіаційної, хімічної аварії, виникненні пожежі, аварії на всіх видах транспорту.

У разі виникнення надзвичайної ситуації необхідно дотримуватися спокою, виконувати рекомендації і поради щодо захисту, які передаються засобами масової інформації.

На випадок надзвичайних ситуацій на всій території країни і на всіх підприємствах створюються системи оповіщення та інформування населення.

При отриманні інформації про загрозу або виникнення небезпеки необхідно негайно відшукати і взяти з собою: документи, що засвідчують особу дітей та їх батьків, гроші, наявні підручні засоби індивідуального захисту (респіратор, марлева пов’язка для захисту органів дихання, одяг і взуття, пристосовані для захисту шкіри від радіоактивних та отруйних речовин), комплект верхнього одягу і взуття в залежності від пори року і погоди, запас харчів і питної води в герметичних ємностях і пакетах.

Дітям дошкільного віку вкладається у кишеню або пришивається до одягу записка, де зазначаються його прізвище, ім’я та по батькові, домашню адресу, а також прізвища, імена та по батькові батьків.