Консультація для батьків "Вимоги до режиму дня та харчування дітей в родині"

Введення дитини в режим роботи дошкільного закладу та школи надзвичайно складна задача для тих батьків, які недооцінили значення режи­му дня. Дитина включяється в систематичну працю, у неї з’являються нові обов’язки і турботи, їй доводиться переносити обмеження в русі. Сім’я шляхом раціональної організації всього режиму дня та проведення спеціальних тренувальних і пізнавальних занять може успішно підготувати дитину до перебування у дошкільному закладі та навчання у школі.

Для дітей правильно організований цілодобовий режим дня — умова не тільки успішного навчання, але й збереження та зміцнення їх здоров’я.

Повноцінне харчування — одна з основних умов нормально­го фізичного та розумового розвитку дитини, отже,— одна з умов правильної підготовки дитини до школи. Поживні речовини, які поступають з їжею, необхідні дитині для поповнення енергетичних витрат, обумовлених життєдіяльністю організму, і служать плас­тичним матеріалом, з якого будуються клітини органів і тканин.

Їжа старшого дошкільника обов’язково повинна містити такі важливі речовини, як вітаміни, що допомагають хімічним пере­творенням основних харчових продуктів і тим самим сприяють нормальному росту, розвитку і життєдіяльності організму. Недо­статня кількість вітамінів у їжі призводить до виникнення тяж­ких захворювань. Овочі, фрукти, ягоди — багаті джерела мінеральних солей і вітамінів. Дітям необхідно давати біль­ше овочів, фруктів та ягід в сирому вигляді та збагачувати готові страви свіжими соками і зеленню.