Бесіди з вихователями, працівниками "Попередження дитячого травматизму влітку"

Термін «травма» походить від латинського слова і в перекладі воно означає тілесне пошкодження при пораненні. Травми серед дітей на жаль зустрічаються досить часто.

Дитячий травматизм здається неминучим злом, особливо в літній період – на канікулах важко контролювати дитину і захищати її від небезпек.

Насправді, більшості травм і небезпечних ситуацій можна уникнути. І профілактика дитячого травматизму лягає на плечі батьків і вихователів.

Дитячий травматизм поширений куди більше, ніж травматизм дорослих, і це не дивно.

Діти дуже допитливі, намагаються активно пізнавати навколишній світ. Але при цьому життєвих навичок у них ще мало, і вони не завжди уміють оцінити небезпеку ситуації. Тому дитячі травми, на жаль, не рідкість.

Багатьох серйозних травм, які діти отримують можна уникнути, якщо батьки і педагогічні працівники будуть уважно стежити за дітьми і піклуватися про те, щоб їхнє оточення було безпечним. Дорослі зобов’язані попереджати можливі ризики і захищати дітей від них.

Основні види травм, які діти можуть отримати та їхні причини:

- опіки від гарячої плити, посуду, їжі, окропу, пари, праски, інших електроприладів і відкритого вогню;

- падіння з ліжка, вікна, столу і сходинок тощо;

- задуха від дрібних предметів (монет, ґудзиків, гайок тощо);

- отруєння побутовими хімічними речовинами (інсектицидами, миючими рідинами, засобами для відбілювання та ін.);

- ураження електричним струмом від несправних електроприладів, оголених проводів, від втикання голок, ножів і інших металевих предметів в розетки і настінну проводку.

Принципи запобігання травматизму побутового різноманітні, але головною і надійною з них є постійна турбота дорослих про безпеку дітей вдома. Старші систематично повинні виховувати в дітях обачливість і обережність. Особливо при поводженні з вогнем і небезпечними приладами. Потрібно застерігати дітей від пустощів на балконах, драбинах, деревах.