Консультація для батьків "Особливості виховання патріотизму у дітей дошкільного віку"

«Той, хто забув колиску, з якої піднявся, щоб піти по землі, хто байдужий до

матері, що вигодувала та виховала його, нездатен переживати високі

патріотичні почуття» (В. Сухомлинський).

Найважливіше у житті кожної людини – її Батьківщина. Виховувати громадську свідомість, патріотичні почуття потрібно змалку.

Патріотичні почуття в дитини з раннього віку, формуються поступово, під впливом батьків, вихователів, навколишнього природного середовища.

Слід виховувати любов до мами і тата, бабусі і дідуся, до родини. Вчити дітей поважати старших, шанувати стареньких, бути дружніми з однолітками. З дітьми розглядати ляльку-українку, її вбрання, відмічати яка вона гарна, гратись з нею. Дівчатка залюбки одягають віночки, спідниці, сорочки-вишиванки та грають в народні, творчі ігри народознавчої тематики.

Найсприятливішим для початку систематичного патріотичного виховання є середній дошкільний вік, коли особливо активізується інтерес дитини до соціального світу, суспільних явищ. Саме в цьому віці створюються сприятливі умови для того, щоб поступово розкривати дітям зміст народної і світової культурної спадщини через мистецькі твори, етику людських взаємин, сформувати перший практичний досвід прояву рухів душі стосовно рідних та близьких людей, рідної домівки, рідногокраю з його природою, історією і традиціями, рідної мови, - всього, з чого для кожного починається Батьківщина.

Важливе значення для виховання патріотичних почуттів у дошкільників має приклад дорослих, оскільки вони значно раніше переймають повне емоційно-позитивне ставлення, ніж починають засвоювати знання.

Значну роль у вихованні у дітей любові до своєї Батьківщини, свого народу відіграють народні традиції – досвід, звичаї, погляди, смаки, норми поведінки, що склалися історично і передаються з покоління в покоління.

language: HE'>

7. Гра «Від серця до серця».

8. Підведення підсумків семінару-практикуму.

� свіжими соками і зеленню.