Підписатися на RSS

Консультація для педагогів "Особистість педагога у вимірі запитів ХХІ століття"

Зі зміною соціуму вимоги до особистості пе­дагога змінюються. Але певні константи залиша­ються в усі часи. Вони обумовлені унікальністю цієї професії, насамперед її футуристичною спря­мованістю. Адже педагог сьогодні виховує дітей для майбутнього, а сам вихований на цінностях минулого. Унікальність справжнього педагога полягає в тому, що він має передбачати майбутнє. Він сам має бути людиною з майбутнього, адже є зразком для наслідування для своїх вихованців.

Унікальність професії педагога полягає і в то­му, що до структури його професійної компе­тентності входять особистісні якості людини. Для педагога особистісні характеристики на­віть більш значущі, ніж його знання, вміння та навички.

У сучасному суспільстві дошкільний пе­дагог — не просто вихователь, а радше координатор і стимулятор внутрішніх сил розвитку дитини. Він здійснює її захист як від внутрішніх і (особистісних), так і від зовнішніх (соціальних) негативних впливів.

Вимоги до сучасного вихователя можна сис­тематизувати за трьома напрямками, які можуть стати провідними векторами саморозвитку.

Перший (світоглядний): педагог має бути людиною, яка мислить категоріями Всесвіту. Тоб­то його цінності, картина світу і світосприйняття мають бути згармонізовані із загальнолюдськи­ми цінностями і законами розвитку Природи.

Другий (професійний):вихователь має бути професіоналом у своїй справі, тобто фахово компетентним. А саме: володіти ґрунтовними знаннями з фізіології дитини, вікової психології, дошкільної педагогіки, фахових методик. У його інструментарії мають бути сучасні технології роз­витку дитини. З ним має бути цікаво кожній дити­ні. Енциклопедична обізнаність — необхідна риса вихователя.

Третій (особистісний):професійно значущи­ми якостями педагога є доброта, емпатія, опти­мізм. емоційність. Він має бути здатним і відчу­вати потребу вчитися впродовж життя, зокрема й у своїх вихованців. І головне — усвідомлювати свою відповідальність перед дитиною, її батька­ми, суспільством.

Мамина колискова. Справжнім «снодійним» і чудовим терапев­тичним засобом є колискові. Живий голос матері залишиться дитині до­брою згадкою на все наступне життя.

Радісне пробудження. Пробудження малюка теж зробіть своєрід­ним ритуалом. Використайте музичну іграшку, яка програватиме лагідну мелодію для підйому і подальшого налаштування на день.

Дотримання таких простих правил забезпе­чить здоровий відпочинок вам і вашій малечі.

Кiлькiсть переглядiв: 139