Школа для батьків "Родинне виховання"

У нашому садочку було проведено Школу для батьків «Родинне виховання».

Не всі сім’ї повною мірою реалізують усі можливості впливу на дитину. Причини можуть бути різні: одні сім’ї не хочуть виховувати дитину, інші - не вміють цього робити, є й такі, що розуміють, для чого це потрібно робити, однак не роблять. В усіх випадках сім’ї потрібна кваліфікована допомога дошкільного закладу.

Є дві сили, дуже близькі дитині дошкільного віку - батьки й педагоги, які намагаються виховувати автономно, незалежно одна від одної, що не сприяє ефективному вихованню. В основу взаємодії сучасного закладу дошкільної освіти та сім’ї має бути покладено співробітництво.

Повноцінним може бути тільки те виховання, яке починається від колиски. Саме в родинному вихованні в дошкільні роки у дитини закладаються основи моралі, правильної поведінки, активності, ініціативності, творчого ставлення до дійсності чи навпаки - пасивності, байдужості, нігілізму, індиферентності.

На сучасному етапі розвитку суспільства заклад дошкільної освіти і сім’я мають працювати в умовах співробітництва,

У сім’ї формується характер дитини, її особистісні риси, зокрема закладаються основи національної свідомості, відбувається становлення особистості загалом. В. Сухомлинський зауважував, що «...сім’я - це повноводна річка, водами якої живиться держава». З сім’ї починається соціальне виховання.