Консультація для вихователів «Дошкільний заклад і родина: співпраця заради дитини»

Для вихователів закладу дошкільної освіти проведена консультація «Дошкільний заклад і родина: співпраця заради дитини» Про що мріють батьки, віддаючи дитину до закладу дошкільної освіти? Безперечно, про те, що тепер значну частину турботи про ви­ховання й навчання їхнього малюка візьмуть на себе кваліфіковані педагоги. Мами і тата бажа­ють, щоб у дитячому садку малятам було тепло й затишно, щоб їжа була смачною та корисною, а іграшок і товаришів для ігор не бракувало. Сподіваються, що вихователі будуть добрими й уважними до дітей, навчать їх читати й лічити, малювати, співати, танцювати. Непогано було б іще й іноземної мови хоч трохи та гарних ма­нер і навичок самообслуговування... А в самих батьків, як вони вважають чи мріють, вивіль­ниться час на роботу, домашні справи і, мож­ливо, навіть на відпочинок. У їхні плани, якщо говорити чесно, зовсім не входить співпраця (тобто спільна робота, спільна діяльність) з ви­хователями. Багато батьків (але, звісно, не всі) вважають так: «Ви, педагоги, дбаєте про дити­ну, ми, батьки, контролюємо вашу роботу».

Щоб співпраця виникла з батьками, вихователь має ста­ти другом для членів родин своїх вихованців і показати, що він не просто доглядач малят на час відсутності батьків, а високоосвічена людина, яка добре розуміється на питаннях ви­ховання дітей.

Під час консультації були розглянуті кроки до партнерства:знайомство; демонстрація власної фахової компетентності; налагодження контакту; робота з членами батьківського комітету, залучення частини батьків до участі в освітньому процесі, залучення всіх батьків до участі в освітньому процесі.