Підписатися на RSS

Адаптація до дитячого садка

В який період року краще віддавати дитину в садок?

За літо діти встигли відвикнути один від одного та й новеньких у вересні завжди буває хоча б декілька. Таким чином усі звикають заново до дитячого садку та один до одного, і нові діти не сильно виділяються в цьому відношенні серед свої одногрупників.

За літній період діти встигли набратись здоров’я, багато часу проводили на свіжому повітрі, сонці, вживали багато вітамінів та активно проводили час – все це, безперечно зміцнює організм.

У вересні ще тепло, багато овочів і фруктів. А час поганої погоди і епідемій грипу ще не почався, і це дає шанс на те, що дитина встигне адаптуватися до дитячого садка перш ніж всі поряд почнуть хворіти. Так що в інтересах здоров’я дитини намагайтесь планувати похід у садок на кінець серпня – початок вересня.

Який вік є оптимальним для того, щоб віддати дитину у дитячий садок?

Зараз є можливість віддати дитину у садок навіть в полуторорічному віці. Але якщо в цьому гострої потреби нема, то краще почекати до 3-х років.

· Бажано, щоб дитина більш менш вміла говорити. Бо вона повинна мати змогу поділитись з вами своїми радостями та тривогами які вона відчула у розлуці з вами.

· У віці 3 років дитині стає некорисно знаходитись лише у оточенні своєї сім’ї . Велике значення набуває спілкування з однолітками. Формуються навички соціалізації.

· В три роки дитина краще володіє навиками самообслуговування, зокрема, завдяки відомій кризі 3-х років, яка проходить під девізом «я сам!». Хоча деякі психологи не рекомендують піддавати дитину одразу декільком стресів: вікової кризи та вливання у новий колектив. Психіка її в цей період знаходиться у крайньому ступені напруги, вона стає більш вразлива, ніж раніше, гостріше реагує на різні обставини оточуючої середи. Тому, якщо є змога, то не

Головне пам’ятайте те, що ніхто не знає вашу дитину краще за вас.

Що робити, якщо дитина не спить вдень?

Як радить психолог О.Жукова: «Якщо звички спати вдень у дитини до сих пір не було, то можна для початку просто вкладати її у ліжечко і читати казки. Нехай не спить, але хоча б просто полежить. Потрошку привчайте її тихо лежати одну, без постійної вашої присутності поруч. Будьте готові, до того, що таке навчання займе не мало часу. Не треба одразу заганяти дитину у жорсткі рамки, та вимагати від неї повного підпорядкування – це неможливо. Спробуйте запропонувати їй якісь тихі заняття: можна дати у ліжко улюблену іграшку або декілька книжок, які вона полюбляє роздивлятись. Найважніше зараз – щоб дитина сама поступово засвоїла той факт, що після обіду настає тиха година и що в цей час треба залишатись у ліжку і поводитись дуже тихо».

Що повинна вміти дитина з області самообслуговування?

В ідеалі – це самостійно одягатись і роздягатись, самостійно їсти, користуватись горщиком, вмиватись, чистити зуби й витирати руки й обличчя рушником. Бажано навчити її самостійно прибирати за собою іграшки, охайно складати одяг. Наберіться терпіння і не робіть за дитину те, що вона в змозі зробити сама. Звичайно ж, якщо щось дається їй насилу, то вихователі завжди допоможуть.

Як привчити дитину до горщика?

У віці приблизно двох років більшість дітей вже в змозі контролювати свої природні потреби, але якщо ні, то в жодному разі:

· Не тримайте на горщику подовгу (насильство – не кращий спосіб привити звичку до горщика);

· Не купуйте горщики у формі тваринок чи ін. (бо багато дітей відмовляються на них ходити, так як сприймають його як чергову іграшку);

· Не сваріть за мокрі штанці (у віці 1,5 років більшість дітей відчуває і без цього від них дискомфорт)

· Не надавайте цим процедурам дуже велике значення, не фіксуйте увагу дитини більше потрібного (як і дуже бурхливо захоплюватись його досягненнями)

Якщо ваша дитина не може оволодіти премудрістю користування горщиком, не засмучуйтесь, як правило діти дивлячись на своїх однолітків відмовляються від підгузків і починають користуватися горщиком.

Кiлькiсть переглядiв: 477